Γ' Εθνική: «Λευκή» ισοπαλία για τον ΑΟΤ κόντρα στον Μικρασιατικό Αστέρα Καισαριανής

ΑΟΤ και Μικρασιατικός Αστέρας Καισαριανής, αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, για την δεύτερη αγωνιστική της Γ' Εθνικής..

Από το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή, οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο επιθετικοί. Ο Παληγιώργου ήταν ο πρώτος που προειδοποίησε, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι μόλις στο 7ο λεπτό. Ο Αστέρας Καισαριανής, έδειξε ότι είχε τις προθέσεις να ανοίξει το σκορ, με τον Ρέτσο να έχει ακόμη ένα σουτ στο 14′ που βρήκε και αυτή στο δοκάρι.

Ο ΑΟΤ απάντησε με τον Παπανδρέου, ο οποίος στο 21′ επιχείρησε ένα σουτ από μακριά, αλλά ο Μιχελής έδειξε την ετοιμότητά του με μία εντυπωσιακή επέμβαση.

Τα λεπτά κυλούσαν και το σκορ παρέμενε στο 0-0, με τους δύο προπονητές να ψάχνουν εναγωνίως τρόπους να ανατρέψουν την κατάσταση. Ο Γρηγοριάδης στο 32′ και ο Μαγγανάς στο 49′ απείλησαν χωρίς αποτέλεσμα.

Η μεγάλη στιγμή για τον ΑΟΤ ήρθε στο 78′, όταν ο Πέτρου, με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Το παιχνίδι πλησίαζε στο τέλος του, και οι καθυστερήσεις έφεραν νέο δράμα, με τον Χρήστο να αποκρούει σε τετ-α-τετ με τον Σάκα, διατηρώντας το μηδέν στην εστία του.

Τελικό σκορ 0-0, με τον ΑΟ Τυμπακίου να φτάνει στους 4 βαθμούς!