Α2 ΕΠΣΗ: Ιδανικό ξεκίνημα για Φαιστό και Ζαρό!

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησαν τη σεζόν τόσο η Φαιστός όσο και ο Ζαρός, σημειώνοντας νίκες στην πρεμιέρα της Α2 ΕΠΣΗ.

Στο γήπεδο των Βόρρων, η Φαιστός επικράτησε του Λίντο με 3-1, χάρη σε στατικές φάσεις και ένα εντυπωσιακό γκολ από τον Καργάκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Παπαδάκη. Πέντε λεπτά αργότερα, έγινε το 2-0, με το Λίντο να μειώνει, όμως ο Καργάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Παράλληλα, ο Ζαρός σημείωσε μια ευρεία νίκη με 5-2 επί του Μαραθώνα. Η ομάδα μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε με 3-0 στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, χάρη στα γκολ του Φραγκεδάκη και το αυτογκόλ του Πατελάκη. Ο Μαραθώνας μείωσε σε 3-2, αλλά οι περσινοί πρωταθλητές της Α2 δεν επέτρεψαν την ανατροπή, καθώς οι Φραγκεδάκης και Φουντουλάκης διαμόρφωσαν το τελικό 5-2.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο ΠΟΗ επικράτησε της Παλιανής εκτός έδρας με 0-2.