Στα ημιτελικά του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων ο ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ!

ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΡΗΤΗΣ ΠΑΣΧΑ 300×250

Μεγάλη νίκη που της δίνει την 2η θέση στον 2ο όμιλο και την πρόκριση στα ημιτελικά του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων πέτυχε ο ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ απέναντι στην 2000 ΑΜΙΛΛΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ με 83-48.

ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ

Ο αγώνας ήταν παράσταση για έναν ρόλο, για μια ομάδα, μιας και ο Ανδρογέας από νωρίς έδειξε το πόσο πολύ ήθελε τη νίκη για να προκριθεί στα ημιτελικά και το έκανε εμφατικά μπαίνοντας δυνατά και τελειώνοντας το 1ο δεκάλεπτο με 28-10.

Στο 2ο δεκάλεπτο η Άμιλλα φρόντισε να κρατήσει τη διαφορά στα ίδια επίπεδα με το σκορ στο ημίχρονο να δείχνει 42-27.

Όπως στο 1ο δεκάλεπτο έτσι και στο 3ο ο Ανδρογέας μπήκε αποφασισμένος να τελειώσει το παιχνίδι, όπως και το έκανε με το ταμπλό στο τέλος να δείχνει 74-39 υπέρ του.

Το 4ο δεκάλεπτο ήταν μια καθαρά τυπική διαδικασία με τον Ανδρογέα, μετά και από τις πολλές αλλαγές, να μην έχει τον ίδιο ρυθμό όπως και στο προηγούμενο, αλλά να τον βρίσκει στα ημιτελικά με τελικό σκορ 83-48.

Κορυφαίες της ομάδας του Ανδρογέα ήταν για ακόμα μια φορά η Γιαπιτζόγλου, Μηλιαρά και Γαλανάκη.

Στον αυριανό ημιτελικό που θα γίνει στις 19:30 ο ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ θα αντιμετωπίσει τον 1ο του 1ου ομίλου, Παναθηναϊκό, με σκοπό τη νίκη που θα της δώσει και την πρόκριση στον τελικό.