Γ' Εθνική: Νίκησε μόνο ο ΑΟΑΝ - Ισοπαλίες για ΠΟΑ και Αλμυρό

Γ' Εθνική: Νίκησε μόνο ο ΑΟΑΝ – Ισοπαλίες για ΠΟΑ και Αλμυρό

ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΡΗΤΗΣ ΠΑΣΧΑ 300×250

Με σπουδαίες αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η μόνη κρητική ομάδα που κέρδισε ήταν ο ΑΟΑΝ, ο οποίος επικράτησε του Ελλοπιακού με 2-0, ενώ ο ΠΟΑ ήρθε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης στο Ατσαλένιο.

Ο Αλμυρός έμεινε στο μηδέν στο Γάζι κόντρα στην Προοδευτική, ενώ η Επισκοπή, σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2, ισοφάρισε πριν το τέλος σε 2-2, όμως στις καθυστερήσεις γνώρισε την ήττα με 2-3. Ήττα και για τον Ερμή Ζωνιανών στην Αθήνα από τον Φωστήρα με 1-0, με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Πανιώνιος επικράτησε του Χαϊδαρίου με 2-1 και εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Εθνικού με τον Ηλυσιακό και ανέβηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Νίκη με ανατροπή για τον ΑΟ Υπάτου, επικρατώντας του Περαμαϊκού με 1-2, ενώ ο Άρης Πετρούπολης επικράτησε του Ατρόμητου Πειραιά με 0-1.