Εντυπωσιακός Ρούβας με εκτός έδρας «πεντάρα» στα Ανώγεια!

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα του Ρούβα την φετινή χρονιά αφού επικράτησε του Αετού στα Ανώγεια με το ευρύ 1-5 και μάλιστα με ανατροπή!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Αετό καθώς στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με τον Παγκαλάκη να εκτελεί ψύχραιμα για το 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι του Ρούβα ωστόσο δεν πτοήθηκαν από το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν και στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση όταν ο Μιχελουδάκης ευνοήθηκε από τις κόντρες και με πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1-1!

Σαν να μην έφτανε αυτό ο Ρούβας έφτασε στην ολική ανατροπή του σκορ στο 40ο λεπτό όταν Άγγελος Ξημεράκης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος ολοκληρώνοντας την ανατροπή πριν κλείσει το ημίχρονο!

Στο δεύτερο μέρος και με την ψυχολογία υπέρ του μετά την ανατροπή ο Ρούβας έφτασε σε ένα ακόμα γκολ στο 52΄ όταν ο Κοσμαδάκης πήρε την μπάλα στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-3!