«Χ»αμένοι και οι δύο στον Κρουσώνα

ΠΑΟΚ και ΑΟΤ, κοντραρίστηκαν στον Κρουσώνα, σ’ ένα αρκετά καλό παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά το ισόπαλο 0-0 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα, να μην ικανοποιεί και να μην ευνοεί κανέναν.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο ΑΟΤ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τριάντη από τα δεξιά να κάνει σέντρα και τον Μεταξάκη στο δεύτερο δοκάρι να σουτάρει στη κίνηση, αλλά ο Γεωργίου απομάκρυνε εντυπωσιακά και ένα λεπτό αργότερα, ο ΠΑΟΚ «απάντησε» στη μεγάλη ευκαιρία, με τον Ανωγειανάκη να σουτάρει μέσα από τη περιοχή αλλά να μην βρίσκει στόχο.

Στο 10’ και μετά από ωραία συνεργασία Ζαφείρη-Μεταξάκη, ο τελευταίος πλάσαρε, αλλά ο Γεωργίου εντυπωσιακά με τα πόδια απομάκρυνε και στο 14’ ο Ανωγειανάκης απείλησε την εστία του ΑΟΤ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο Δημαράκης απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.