Φοβερός και τρομερός ο ΟΦΗ - Τεράστια διπλό μέσα στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ (vids)

Φοβερός και τρομερός ο ΟΦΗ – Τεράστια διπλό μέσα στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ (vids)

Ο ΟΦΗ ήταν απολαυστικός στο ΟΑΚΑ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει ένα τεράστιο “διπλό” στο ΟΑΚΑ κόντρα στην ΑΕΚ με 1-2, φτάνοντας έτσι στους 22 βαθμούς, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

Ο ΟΦΗ μπήκε νωθρά στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ να τον πιέζει ψηλά προκειμένου να του χαλάσει το παιχνίδι που θέλει να φτιάξει με αποτέλεσμα οι “κιτρινόμαυροι” να έχουν τα ηνία της αναμέτρησης και να φτάνουν εύκολα στην εστία του Επασί.

Η ΑΕΚ απείλησε μόλις στο 2ο λεπτό με την κεφαλιά του Τζαβέλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του Επασί.  Λίγα λεπτά αργότερα έχασε μια ακόμα ευκαιρία, όταν ο Τσούμπερ βρήκε στην κίνηση τον Αραούχο, με τον τελευταίο να πλασάρει, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του ΟΦΗ.