Κρήτη: Η σωτήρια αεροδιακομιδή στο ΠΑΓΝΗ έσωσε ένα πρόωρο μωρό
Μια αεροδιακομιδή σωτήρια για τη ζωή του μόλις 8 ωρών βρέφους στήθηκε προχτές το βράδυ.
Ένα πρόωρο μωράκι μόλις 8 ωρών απαιτούνταν να μεταφερθεί επειγόντως στο ΠΑΓΝΗ από την Κω ώστε να έχει την απαιτούμενη ιατρική περίθαλψη για να μπορέσει να είναι υγιές.
Η Κινητή Ιατρική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Νεογνών και Παίδων του Οργανισμού Χαμόγελο του Παιδιου βρέθηκε στο αεροδρόμιο Ηρακλείου Κρήτης για να παραλάβει το πρόωρο αγόρι μόλις 8 ωρών από την Κω.
Όπως αναφέρει το “Χαμόγελο του Παιδιού”, “
Ο όμορφος πρίγκιπας μεταφέρθηκε με την θερμοκοιτίδα μας στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου με ασφάλεια και ζεστασιά . Ευχόμαστε να είναι υγιής και η ζωή του να ειναι γεμάτη όμορφες στιγμές!”.