Δεύτερη ήττα για τον Ηρόδοτο

Την δεύτερή του ήττα στο πρωτάθλημα της Super League 2, υπέστη ο Ηρόδοτος, που ηττήθηκε 0-2 από την Καλλιθέα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι στο 15’ με σουτ του Χατζησάββα από το ύψος της μεγάλης περιοχής με το αριστερό, έδιωξε δύσκολα ο Στρέζος, ενώ δύο λεπτά αργότερα και μετά από εκτέλεση φάουλ του Βρεττού, η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 18’ με σουτ του Τσιντώνη που πέρασε όμως άουτ.

Στο 37’, σε φάση διαρκείας για την Καλλιθέα, ο Μουνιέ τελικός αποδέκτης της μπάλας, σούταρε αλλά ο Δήμιζας μπλόκαρε, αποσοβώντας τον κίνδυνο. Στο 40’ ο Δημήτρης Κοιλιάρας ανάγκασε τον Στρέζο σε απόκρουση ενώ στο 44’, τριπλή ευκαιρία για την Καλλιθέα, με τον Τσιντώνη να προσπαθεί τρεις φορές να «νικήσει» τον Δήμιζα, όμως στις δύο περιπτώσεις ο τερματοφύλακας του Ηροδότου απέκρουσε, ενώ στην 3η η μπάλα πέρασε άουτ.