ΟΦΗ: Μπαλάρα, μεγάλη νίκη και «φουλ» για τετράδα! (vid)

Ένας απολαυστικός ΟΦΗ με τέσσερα δοκάρια, χαμένες ευκαιρίες κατάφερε να κερδίσει στο Πανθεσσαλικό το Βόλο μόνο με 2-0, συνεχίζοντας τα νικηφόρα αποτελέσματα μπαίνοντας πλέον για τα καλά σε τροχιά εξάδας.

Ο ΟΦΗ ήταν απολαυστικός στο πρώτο ημίχρονο και με το… καλημέρα έδειξε στον Βόλο ότι έφτασε στο Πανθεσσαλικό για το… τρίποντο.

Μάλιστα στο 9ο λεπτό ο ΟΦΗ είχε διπλό δοκάρι με Πασαλίδη και Μεγιάδο, σε φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων.

Στο 12ο λεπτό ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Τοράλ εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα του Βόλου και με εντυπωσιακό πλασέ νίκησε τον Κλέιμαν κάνοντας το 1-0.

Το γκολ έδωσε περαιτέρω ψυχολογία στους παίκτες του Νίκου Νιόπλια που στο 16ο λεπτό έχασαν ξανά μοναδική διπλή ευκαιρία. Αρχικά ο Λάμπρου σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων και στην επαναφορά ο Καμάου σε κενή εστία κατάφερε να αστοχήσει.

Περισσότερα στο Grandsport.gr και δείτε εδώ το βίντεο με τα στιγμιότυπα.